buchta s vajecnakem

RECEPT OD VÁS: Vymazlená bábovka s vaječným koňakem

O tuhle dobrotu se s vámi musíme podělit. Kdo miluje ,vaječňák´ stejně jako my, zkuste ho přidat do bábovky. Recept nám poslala naše věrná čtenářka Edita, které tímto za něj moc děkujeme! Doufáme, že si pošmáknete stejně jako my. :rose: A když budete mít chuť, můžete se u kávy a bábovky zúčastnit naší soutěže a získat tak zajímavý a luxusní dárek. :good: Informace o soutěži najdete už dnes na našem blogu www.matkyvnesnazich.cz nebo facebooku.

Tak dobrou chuť a hodně štěstí! :-)

 

POTŘEBUJETE:

4 vejce

200 g cukru moučky

1 vanilkový cukr

250 ml vaječného koňaku

200 ml oleje

300 g polohrubé mouky

1 prášek do pečiva

2 lžíce kakaa

Hrozinky, vlašské ořechy

 

JAK NA TO:

Nejdřív v míse utřete vejce s cukrem a vanilkovým cukrem. Poté postupně přidávejte zbylé suroviny a smíchejte. Pokud máte rádi hrozinky nebo ořechy, můžete je do těsta také přidat. Hrstka by měla stačit. :-) Formu na bábovku vymažte rozpuštěným máslem, vysypte hrubou moukou a odlijte do ní polovinu těsta. Do zbylé hmoty v míse přimíchejte kakao a poté přidejte také do formy. V předem vyhřáté troubě pečte na 160% zhruba hodinu.

Jako bonus přidáváme od Edity i fotku bábovky s mákem, za kterou si vysloužila velkou pochvalu. Děkujeme! :bye:  

makova babovka

Informace o autorovi

matkyvnesnazich
matkyvnesnazich
Autor s 51 příspěvky
Více informací o matkyvnesnazich

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)