dziny z boku

MÓDA: I v těhotenství máme na výběr!

To jsem se takhle jednou začala soukat do džín, které jsem nosila i před těhotenstvím. Mohl to být tak přelom druhého a třetího měsíce. A jen s velkým vypětím, zatnutými zuby a všelijakým ,ksichtěním´ jsem se do nich nakonec vtěsnala. „Ufff. Tak a je to,“ pronesla jsem s patřičnou hrdostí před zrcadlem.

Radovala jsem se, ale jen do doby, než jsem chtěla udělat krok. Při každém sebemenším pohybu jsem si připadala jako v kazajce. V těch džínách mě svíralo úplně všechno. A nejvíc mě tlačily na břichu, což nepřicházelo v úvahu. Přece nejsem blázen. „Tak to asi nepůjde. V tom nemůžu nikam jít. Potřebuju nové. Větší. Ale kam pro ně mám jít?“ přemítala jsem. Představa, že bych měla odteď chodit v pytli, mě přiváděla k zoufalství.

Naštěstí mi Terka dala tip. Sama si už tehdy nějaké koupila a dokonce ve slevě, takže jsem se těšila, že budu mít stejnou kliku a aspoň jedny za těch pár ,kaček´ seženu. Vyrazila jsem do H&M. „Máme tady ještě jedny zlevněné z loňské kolekce, jestli si chcete vyzkoušet,“ mluví na mě prodavačka a podává mi rifle. Zřejmě už připomínám Pučmelouda z pohádky Včelích medvídů, protože mi přinesla asi o čtyři velikosti větší. „Promiňte, ale pro ty se zastavím později,“ snažila jsem se mile odmítnout a přitom se smát. „Jiné nemáme,“ dodala a odcházela k jiné zákaznici. Nevzdala jsem to a šmejdila jsem po všech věšácích těhotenského koutku a věřila, že nějaké se slevou objevím. A taky, že jo. „Bingo, tady jsou a za tři stovky. Paráda,“ jásala jsem, když jsem zmerčila přelepenou cenovku s mojí velikostí. Tak ještě vyzkoušet, zaplatit a pryč odsud.

Asi týden na to mi shodou okolností kamarádka Martina, která je už maminkou, přinesla těhotenské džíny a riflovou sukni, které jí už nějakou dobu ležely ve skříni a napadlo ji, že bych je mohla využít. Hned jsem se do nich navlékla a jsem ráda, že je můžu nosit na střídačku s těmi svými. Jeden nepatrný rozdíl mezi Martinou a mnou přece jen ale je. Ona je oblékala na samém konci těhotenství, já už ve čtvrtém měsíci. A už teď vím, že mi dlouho nevydrží. :rose:

Každopádně mě těší, že i nastávající maminy můžou nosit pohodlné džíny. Osobně nejvíc oceňuji, že nemají zipy ani knoflíky a ještě je k nim šikovně našitá látka, do které vám může růst bříško a vy se cítíte jako v bavlnce. :whistle:

dziny zpredu

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

3 Komentáře

 • Dana Dvořáková 8. března 2016 08:26

  Milá děvčata a nastávající maminky.
  Při čtení příspěvků o módě jsem si povzdechla, jak se časy opravdu mění.Já jsem svá dvě těhotenství prožívala v sedmdesátých letech.To byla móda šatových sukní,šatů nad pasem nabraných ale i kalhoty s volnou halenkou.Já jsem nějraději nosila šatovou sukni.Vím,že byla tmavě modrá k tomu vínový svetřík a do barvy boty i kabelku.Připadala jsem si velmi elegantní i s tím velkým břichem.Svetříky a boty jsem pak barevně střídala a sukně se mnou prožila celé těhotenství.Ta sukně byla vzadu na pásek,který se postupně povoloval.Často mě lidé oslovovali,jak moc mi to sluší a to se říká,že budu mít chlapečka.Ouha narodily se mi postupně dvě krásné holčičky.Musím říci,že se mi moc nelíbí,když jsou maminky oblečeny v těch těsných trikách a svetrech,které bříško obepínají.Beru v úvahu,že se móda mění.Ale každopádně i těhotné maminy by měly vypadat elegantně.

  • Mirka
   Mirka 8. března 2016 14:38

   Ahoj ;-) Děkujeme za příspěvek. Doba pokročila, to je fakt, ale je fajn poznat blíž těhotenskou módu třeba právě sedmdesátých let. Nějaká fotka by nebyla? ;-) Možná, že až my budeme popisovat nebo ukazovat našim dětem , co se nosilo za nás, budou překvapeny. :rose:

 • Žhavá novinka pro milovnice nakupování! – Matky v nesnázích
  17.3.2016 - 7:33

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)