DSC_4393 (2)

ÚNAVA V TĚHOTENSTVÍ: Někdo mě praštil po hlavě….

I teď – skoro na počátku sedmého měsíce těhotenství – si vzpomínám, jak jsem za sebou táhla ruce i nohy a ploužila se jako šedý přízrak!! Mohl to být tak druhý až třetí měsíc.. Vyčerpávala mě i chůze do několika málo schodů v našem patrovém domku.. Nedej bože, když jsem vyluxovala a hned na to jsem měla vytřít.. Tolik aktivit najednou bylo skoro jako půl dne ve fitku. „To je děs. Celý den jsem unavená, ležím a koukám na televizi. Jsem tak vyřízená, že mě bolí ruce i nohy. Doufám, že to nebude celých devět měsíců. Jak to dělají ty extrémně vytížený těhotný ženský? “ psala jsem kamarádce.

Takhle jsem si to tedy nepředstavovala! Čekala jsem, že budu všude jen ukazovat rostoucí břicho (to se navíc ne a ne pořád objevit) a budu taková ta rozesmátá těhule z časopisu, které zpomaleně vlají vlasy, i když vlastně vůbec nefouká vítr a pro níž nic není problém! Cha! To jsem se ale hodně sekla.

Začalo to vždycky ve čtyři odpoledne, kdy jsem byla schopná usínat i za chůze a pokračovalo to další spací vlnou kolem osmé večer. To jsem většinou vytuhla a muž mě budil o půlnoci, abych se zvedla a šla do postele. Když se mnou chtěly vyrazit večer ven kamarádky a mohly nejdříve „až“ od 20h, rovnou jsem sedánek vzdala. Osmá večer byla pro mne kritická asi jako půlnoc pro Gremlins.

Jak proti únavě vlastně bojovat? Kafe si dát nemůžete! Tohle jsou nejčastější tipy na internetu, jak PRÝ zůstat svěží a vyhnout se únavě. Bůh internet velí:

Zařaďte do svého jídelníčku potraviny, které obsahují železo, vitamín C, bílkoviny a dostatek vlákniny. Takže: maso, ryby, vejce, oves, fazole, zelená zelenina, tmavý chléb a různé celozrnné obiloviny. Dodržujte pitný režim!

..já tedy nevím, ale myslím, že i bůh jménem internet se může mýlit. Přišlo mi, že to nijak zvlášť nepomáhalo! :unsure:   Podle mě se s tím prostě bojovat nedá! :scratch: Důkazem je i moje čerstvě těhotná kamarádka, která přestože vždy dodržovala zdravou životosprávu, spí snad 20h denně a již několikrát se mě ptala: „A ty fakt ještě pořád chodíš do práce? A celou dobu jsi jakooo chodila do práce? Já už tam usínám v 11 dopoledne a nedokážu si představit, že bych to měla vydržet dalších sedm měsíců!“  :-(  

Padaly jste nebo padáte také únavou na pusu?

Foto: Zdroj: Radka Pipotová https://www.facebook.com/radkapipotovaphotography/?fref=ts

 

 

 

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 511 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)