nehet

Zánět nehtového lůžka u dětí

Jednoho krásného dne jsem si všimla, že má Emi červený palec kolem vnitřní strany nehtu na noze. Říkala jsem si, že jsem podcenila stříhání nehtů den před tím a asi jí tam málo nehet zastřihla a začal jí zarůstat. Sáhnout si na to moc nenechala a tak co chcete dělat. Sobota odpoledne, tak jsme po poradě s babičkami a na doporučení lékárnice vybrali Ichtoxyl. Je to černá mast, která vytahuje zánět.

Protože v tom rudém místě bylo i bílé lůžko, na radu lékárnice a našich maminek jsem to Emilce propíchla sterilní jehlou. No jestli si teď představujete, jak ji honím po domě nebo něco jako šílený řev, tak ne, nic z toho se nekonalo. Počkali jsme až Emi usne, muž mi posvítil mobilem, já to píchla, vytekl hnis a pak jsem to namazala tou mastí a obvázala obvazem.

Mazat jsme to měli ráno a zavázané to mělo být i přes den, aby mast lépe působila. Pak obvaz vyměnit na noc. Vzhledem k tomu, že měla Emi dva dny na to tříletou prohlídku, nechala jsem to pak ještě zkontrolovat doktorku, která říkala, že až to přestane být červené (cca za den až dva), tak to máme přestat mazat, protože by to mohlo kůži kolem palečku poškodit. A je pravda, že už ta kůže byla lehce unavená, takže na to došlo asi za den a půl, co jsem místo té černé masti sáhla po Framykoinu. Teď je to týden a Emi má palec v pohodě.

Tyhle nepříjemnosti dětem prý vzniknou, když se jim zapaří noha, takže jsem si vzpomněla na Emi v holinkách a kalužích.. Možná to mohlo být ono. Pokud řešíte něco podobného, doufám, že vám můj tip pomůže ;-)

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 541 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)