em

Když dítě spustí alarm aneb Výlet za výstavou LEGA

Nevím, jak u vás, ale u nás Lego Duplo vede už docela dlouhou dobu. Takže když jsem zjistila, že kousek od nás je výstava Lega s bonusem v podobě dětského koutku, říkala jsem si, že tam prostě musím Emi vzít. No a když jsem zjistila, že moje kamarádka z JIPky, Míša, taky miluje Lego (do teď nevím, jestli mi to, že Lego miluje, napsala ironicky a nebo to myslela vážně), vyrazily jsme tam s našimi dětmi spolu.

Výstava Svět kostiček je v Chvalském zámku v Horních Počernicích, vstupné za dospěláka je 70 korun a děti do tří let jsou zdarma. No, možná bych vám asi doporučila, hlídejte si děti víc než obvykle. Může se vám stát to, co nám… :wacko:

IMG_20190306_132958_resized_20190310_093212899

Když jsem platila u vstupu, říkala jsem si, kolik tam ten pán má obrazovek, kolik je tam asi kamer. A přitom blbý Lego, že jo.. Žádný korunovační klenoty, ale prostě Lego. Po deseti minutách už mi bylo jasný proč.

V první místnosti jsme se dívaly s Emi na Lego, které bylo za sklem (mimochodem dost by mě zajímalo, kterej chudák to leští) Pak začala ukazovat na místnost vedle, já mezitím kontrolovala Mikyho, prohodila jsem pár slov směrem k Míše a najednou…. tramtadadááá….. Šílenej zvuk, fakt šílenej! Alarm jako kráva, moje dítě stálo vyděšený na smrt s očima na vrch hlavy za takovou tou šňůrou na které visel nápis „Prosíme nedotýkejte se vystavených exponátů“ a okamžitě běželo ke mně. V tu chvíli naštěstí alarm přestal, Emilka se začala smát a já posunkovala do nejbližší kamery něco jako „milionkrát sorry“, chytala jsem se za hlavu, aby teda jako pán pochopil, že fakt pardooooon! (kolik lidí denně jim asi dělá to samý?)  Skoro jsem posunkovala ve stylu „Nebojte, nebude se to opakovat“ a pak tam Emi zaujalo něco dalšího a situace se málem znovu opakovala! To už jsem ale k provazu skákala a odvrátila blížící se trapas číslo dvě.

IMG_20190306_132902_resized_20190310_093212618

IMG_20190306_133026_resized_20190310_093213192

No nic. Dáme radši jinou místnost. Dvě minuty na to mi mává Emilka se žralokem z Lega v ruce. Myslela jsem, že mě trefí. Vytáhla si ho mezerou mezi skly z pirátské instalace…. a byla docela smutná, že ho musela vrátit. V tu chvíli už jsem ji hnala do dětského koutku… No a taky kvůli tomu, že mě začala tak trochu bolet noha, kterou jsem si dopoledne nakopla.

V dětském koutku…. Emi šťastná, že může na Lego konečně sahat a hrát si s ním, kámoška krotí Amálku, aby za jednu vteřinu neprolezla od podlahy až ke stropu..

am

IMG_20190306_133149_resized_20190310_093213508

Asi jste si všimli, že nezmiňuju Mikyho, ale on celou dobu spal (mimochodem i v době, kdy houkal ten šílenej alarm, kdy jsme všichni mysleli, že naše bubínky rupnou). No a já? Sedám na supr kanape, co tam je pro rodiče, zouvám botu a ponožku, abych omrkla ten malíček. Paráda. Hraje všema barvama a je nateklej. A víte, jak to je, když zujete v takových případech botu. Jo, dost blbě se obouvá zpátky. (pojďme si říct, že to nebyl hezkej pohled) Tu návštěvu chirurgie a rentgenu už popisovat nebudu, ale jo, je to nalomený. Takže se mám famfárově a kulháníčko a běháníčko mezi dvěma dětma s tím malíčkem suprový. To chcete ;-)

Tak vám nevím, jestli tenhle článek dávat jako tip na výlet s dětmi. Děti si prostě budou chtít hrát i s Legem, které tam na hraní zrovna není. :unsure: A vysvětlete jim to! Kdyby jste ale přece jen měli cestu kolem, tak malé info k Legu: Výstava SVĚT KOSTIČEK slibuje exponáty z téměř 750 000 dílků stavebnice LEGO. Je otevřena do 14. dubna. ;-)

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 538 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)