IMG_0226

Tip, jak přinutit dítě spát pod peřinou

Je to rok, co jsem na blog psala článek, že Olí nesnese žádnou deku a jak se během spánku neustále odkopává. Tehdy mi hodně z vás psalo, že je na tom vaše dítko podobně a že nepomáhá absolutně nic. Psala jsem taky o tom, jaké rady jsem tehdy dostala a vyzkoušela, ale bez úspěchu.

Mojí jedinou nadějí bylo, že se to časem změní a že sám přijde na to, že když se nepohybuje a jen leží a navíc v místnosti, kde není zrovna pětadvacet, že vezme konečně peřinu na milost a bude chtít spát pod vyhřátou dekou a ruce už nebude mít jak led.

No, namalovala jsem si to hezky.  :scratch: Ke smíření Olího s peřinou ale jaksi nedošlo. Ještě rok usínal bez jakékoli přikrývky a ve chvíli, kdy se mi podařilo přes něj přehodit aspoň lehoučkou deku, se hned probudil a s křikem si ji zkopal pod nohy. Říkala jsem, že to snad ani není možný, že tu slabou deku nemůže na sobě vůbec cítit a že ty děti mají snad nějaký radar, který je upozorňuje na „nebezpečí“ peřiny.

Nakonec se ale podařilo. :yes: Potom, co mu každý večer povím jeho oblíbenou pohádku na dobrou noc, si vezme do ruky ještě baterku a začne s ní svítit v pokoji na zdi, potom na skříň i všechen nábytek, včetně postele. Líbí se mu, jaká dělá baterka kola. A toho jsem se chytla a říkala jsem mu, že když se přikryje, může svítit i pod peřinou. Nějak jsem ale nevěřila, že by to mohlo zabrat. Byl to momentální nápad, protože jsem už zkoušela kde co. A byla jsem mile překvapena, když se další den chtěl sám od sebe přikrýt a další taky a dnes s peřinou dokonce i usíná. Sice si pokaždé na chvíli s baterkou posvítí, ale to mi nijak nevadí.  ;-)

Usínání s peřinou bylo tedy vyřešeno, jen jsem ještě potřebovala, aby zůstal přikrytý celou noc. Což jde u dětí dost těžko, když se pořád vrtí a přetáčejí. To asi znáte, že jo?  :wacko: Olí se po usnutí po pár hodinách vždycky odkopal a do rána už zůstal bez peřiny, pokud jsem ho znovu nepřikryla. Ruce měl pořád ledový. I když byl teple oblečený. Napadlo mě, zkusit mu dát pod peřinu ještě flísovou deku, která hřeje a jak je lehká, tak ta na těle celkem drží a těžko se z ní odkopává. A zatím to funguje. Někdy celou noc, někdy většinu noci, což je u nás i tak hodně velký pokrok.  :heart:

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)