F9FAC75F-FF8E-44B0-B989-E07DB101BB6F

RECEPT: Květáková polévka pro děti

Květák je u nás doma hodně oblíbený. Kromě smaženého dělám z něho mozeček nebo květákové placičky… a s Olím si moc pochutnáváme na květákové polévce. Sice neláká zrovna barvami, o to líp ale chutná! A pravda je, že nikdy nezbyde. :heart: Syn ale nesní polévku a ještě druhé jídlo, tak dělám buď jedno nebo druhé a když vařím polévky, tak je dělám hustší, aby ho zasytily. A vařím i větší množství, protože si ji pak rádi dáváme třeba ještě k večeři nebo druhý den k obědu. /Často mi to bodne, když někam jedeme a nestihla bych uvařit./ Jsem ráda, že Olí polévky jí, protože jak víme, polévka je grunt.  ;-) A protože u nás jdou většinou na dračku jídla, která jsou paradoxně strašně jednoduchá na přípravu, než ta, se kterými se piplám bůhvíjak dlouho, tak jsem si říkala, že vám sem tuhle rychlovku sepíšu, kdybyste to měli doma podobně a chtěli „květákovku“ zkusit.  :rose:

Co na ni budete potřebovat:  

hlavičku květáku /já dávám větší/

špetku soli

špetku pepře

muškátový květ

hladká mouka a máslo na jíšku /pro sebe používám bezlepkovou jíšku/

mléko

Postup:

Hlavičku květáku rozeberte na růžičky a umyjte je, poté v hrnci povařte. Měkké růžičky vyndejte z hrnce a vodu, ve které se květák vařil, jemně osolte. Vmíchejte jíšku /z mouky a másla/ a krátce povařte. Poté přidejte špetku pepře a přilijte trochu mléka. Za stálého míchání ještě chvilku povařte. /Sůl před mlékem je důležitá, aby se mléko nesrazilo./ Nakonec pokrájejte uvařené růžičky na drobno a vraťte do polévky a dochuťte muškátovým květem, který dodá krásnou vůni a když máte, tak ozdobte petrželkou.

Dobrou chuť!  :heart:

 

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)