IMG_1013 (2)

RECEPT pro milovníky rajčat: Bruschetta s rukolou

Když jsme měli posledně k večeři bruskety /trochu je tady počeštím ;-) /, povídá mi manžel: „Proč na ně nedáš recept na blog? Určitě by maminkám chutnaly!“ Říkala jsem, proč ne, vlastně? Když jsem je tuhle dávala na Facebook, jak jsme si na nich doma pochutnali, mělo to u vás docela ohlas. Psaly jste, jak je děláte vy a některé jste si psaly i o recept, že je neznáte anebo že jste je ještě nikdy nejedly a rády byste je vyzkoušely. Musím říct, že je to fakt velká dobrota! A že je mám ráda o to víc, že u jejich přípravy nemusím hnout prstem ;-), protože je to jedno z jídel, které u nás dělá můj muž. :heart: A jsou skvělý! :good: Takhle je připravuje.

 

Co budete potřebovat:

Cherry rajčata /co nejvíc červená a voňavá/

Francouzská bageta /manžel pro mě jako celiaka dává bezlepkovou variantu pečiva/

Olivový olej

Sůl

Pepř

Provensálské koření

Rukola

 

Jak na to:

Nakrájejte pečivo a opečte nasucho v troubě, dokud není křupavé. Nakrájejte rajčata na malé kousky a dejte do misky. Přidejte zhruba dvě lžíce oleje /záleží, jaké množství rajčat připravujete/, špetku soli, pepře a zhruba lžičku Provensálského koření. Vše rozmíchejte a případně ještě dochuťte. Rajčatovou směs nandejte na opečené pečivo, na talíř nakonec přidejte omytou rukolu a ještě teplé podávejte.

Přeji dobrou chuť!  :heart:

 

IMG_1016 (2)

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 387 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)