flekk

Jak vyčistit flek: Tohle je tutovka!

Mám ten pocit, že fotek, jak jsou děti zapatlané od čehokoliv, je na internetu mraky.. a rodičů, co za nimi běhají a snaží se, aby alespoň na chvilku zůstaly jejich potomci čistí, ještě víc! Tedy pokud už vám dávno neruply nervy a nemáte to na salámu. Já jsem asi zlatý střed. Na jednu stranu se držím hesla „špinavé dítě = spokojené dítě“, to ale neplatí většinou v případech, kdy zapomenu vzít náhradní oblečení nebo při akcích, jako je třeba svatba nebo něco podobného.

Je to asi měsíc, co jsem vás žádala o radu, jak vyprat zapraný flek od oranžového melounu z šatiček mé dcerky. Šaty nebyly nijak drahé. Kdyby se vyhodily, peněz by mi líto být nemuselo, ale když ony jsou tak pěkné, že mi to bylo fakt líto. Na můj dotaz mi přišla záplava doporučení, jak na ten zapraný flek. Vybrala jsem si nakonec přípravek, který jste doporučovaly nejčastěji a musím říct, že fakt funguje! Tedy na ten zapraný flek jsem to musela nanést dvakrát a vyprat dvakrát, aby byl výsledek stoprocentní, ale povedlo se.

Co ale chci říct, je to, že od té doby ho používám na všechny fleky a vypral fakt všechno! Jahody, čokoládu, ovoce, rajčata a dokonce i vodovky – konkrétně fialovou, černou a tmavěmodrou barvu na světlých, béžových šatech. Musím říct, že jsem fakt nadšená a ráda bych vám za váš tip na Smacchio tutto Neflek poděkovala. Tedy – těch tipů přišlo strašně moc. Přišlo mi ale, že právě nejčastěji jste, holky, doporučovaly, tento přípravek a tak jsem zvolila právě tento. Takže posílám info dál těm, kdo teď řeší, čím by se fleků na dětském oblečení zbavil. Já jsem ten zázrak sehnala v Tetě, kdybyste nevěděli, kam pro něj.

Flek jen potřu na namočené prádlo, nechám půl hodiny ladem a skladem a dám prát. U některých „barevných variací“ mé dcery jsem se fakt bála, že to nepustí, takže jsem nechávala namočené a potřené gelem radši přes noc a pak až dala prát. Takže vám samozřejmě neřeknu, jestli by se to vypralo i jen bez toho odmočení. U fleků, které nejsou zaprané vždycky prádlo jen namočím a fleky potřu gelem, pak dám prát a vypere se to.

Nedávno jsem taky třídila miminkovské věci po Emi a dívala se, co z toho by mohl nosit i náš syn. Nevím, jak k tomu ta dvě, původně bílá, bodýčka přišla, ale místo bílé barvy byly ty pidi oblečky šíleně žluté. Napadlo mě to před praním vyfotit, ale říkala jsem si, že se to stejně nevypere do bíla a nemá to smysl. No – měla jsem to udělat! Už mají zase správnou barvu! Takže bych vám touto cestou ráda poděkovala  ;-) Zatím to funguje fakt na všechno.

PS: Teď mi dochází, jak jsem se snažila, aby si o víkendu Emi nezamatlala svoje světlemodré lacláče od ostružin.. No.. Musím říct, že teoreticky jsem strach mít nemusela. Ale ostružiny?!?! Radši to otestuju někdy jindy a na nějakém starším triku ;-) Co kdyby náhodou! Na druhou stranu, byla by to pro ten přípravek jistě obrovská výzva  :yahoo:

flek

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 489 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)