DB5993A1-51FC-474E-BDF0-1719F0FA28C0

RECEPT na letní dezert: Fanta řezy

Víkend byl u nás ve znamení oslav a návštěv, tak jsem plánovala, co bych mohla upéct. Bylo vedro, proto jsem chtěla něco lehčího a osvěžujícího. Synovi k narozeninám jsem dělala ještě druhý dort, tentokrát jahodový nepečený a pak se podávaly Fanta řezy. Ty jsem poprvé  jedla a u mojí mamky, když si na ně našla recept a pekla je kvůli mě bezlepkové a i když jsem nejdřív nevěřila, že s tou „limčou“ by to mohlo chutnat dobře, okamžitě jsem ho chtěla taky. Už proto, že byly s tvarohem a ten miluju. Byly strašně dobré. /Koukala jsem, že na internetu je na ně receptů spousta, jen některé se malinko liší./ Řekla bych, že na léto jsou ale ideálním dezertem ke kafi. Takže pokud jste na tom jako já, že stále hledáte inspiraci a ještě tyto řezy neznáte, tady je recept:

Co budete potřebovat na korpus:

6 vajec

5 lžic polohrubé mouky /já používám i bezlepkovou/

5 lžic cukru krupice

2 lžíce kakaa

1/2 lžičky prášku do pečiva /pozor, pokud byste chtěli dělat bezlepkovou variantu, je potřeba použít i bezlepkový prášek do pečiva/

100 ml oleje

 

Co budete potřebovat na krém:
2 tvarohy /používám polotučné/
3 lžíce cukru
1 smetana ke šlehání /používám 31% nebo 33%/
Co budete potřebovat na polevu:
800 ml Fanty
3 lžíce cukru
2 vanilkové pudinky
Jak na to:
Vyšlehejte vejce s cukrem do husté pěny /chvíli to trvá/. V misce si promíchejte mouku, prášek do pečiva a kakao a smíchanou směs přidávejte do pěny a až nakonec přilévejte po troškách olej. Korpus pečte na 180 stupňů zhruba 20 minut. Poté ušlehejte smetanu a zašlehejte do ní oba tvarohy. Krémem pak vychladlý korpus potřete. Na poslední vrstvu uvařte Fantu s pudinkem a cukrem /jako kdybyste vařili pudink, jen mléko vyměňte za Fantu/. Bude to dost šumět.  ;-) A ještě horké to přelejte přes vrstvu s krémem a uhlaďte po celé ploše, neboť to dost rychle houstne. Pak už jen nechte vychladnout a pořádně ztuhnout a můžete ochutnávat.  :heart:
C4A50AD2-95AC-40E5-818D-0BE78232C2C5

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 401 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)