637916F8-CE17-4A9A-B0AC-FC80B011B998

Oblíbený RECEPT dětí: Zeleninová polévka se strouháním

Pokud hledáte nějaký extra rychlý recept na dobrou polévku, jeden bych pro vás měla. ;-) Olí je hodně „polívkovej“, takže je vařím dost často. A tu se strouháním si zamiloval! :heart: Ta je tutovka i tehdy, když mu není dobře, je nemocný a nemá moc chuť k jídlu. Pamatuju si, jak jsme si na ni se ségrou už jako malé taky pochutnávaly, když nám ji mamka vařila. Ta ji zase převzala od své maminky, mojí babičky, takže se u nás úspěšně dědí. Dokonce jsem ji „otestovala“ i na dětech našich kamarádů a zatím všem těm mrňousům chutnala, tak mě to vždycky potěší. :rose: Jestli ji chcete taky zkusit, tady je recept:

Co budete potřebovat: 

čerstvou či mraženou zeleninu /pokud používám čerstvou zeleninu, dávám 3 menší mrkve, 1 petržel, kousek celeru, malou hrst hrášku, malou hrst kukuřice, pokud vařím z mražené zeleniny, dávám množství od oka, ale celkově dělám hustší polévku/

hrubou mouku /když dělám polévku pro celou rodinu, vařím dvě varianty, jednu s hrubou moukou pro manžela a syna a druhou s bezlepkovou pro mě/

1 vejce

sůl

Postup:

Do hrnce s vodou dejte povařit všechnu zeleninu, do misky si zatím připravte asi 4 lžíce mouky, přidejte špetku soli a zalejte ji rozšlehaným vajíčkem. Promíchejte a mouku postupně po troškách ještě přidávejte, dokud nevznikne tuhé těstíčko. Až budete mí hotovo, nechte ho zhruba deset minut odležet, ono oschne. Mezitím se vám povaří zelenina. Těsto pak na hrubém struhadle roztrouhejte, ideálně na prkénku. /Pokud by šlo špatně strouhat, můžete ho lehce pomoučit./ Nasypte strouhání do hrnce se zeleninou a ještě zhruba deset minut vařte. Na závěr polévku posypte nejlépe čerstvou, případně sušenou petrželkou.

Všem milovníkům polévek přeji dobrou chuť!  :heart:

 

 

 

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)