hluk

ZÁKAZ hluku v těhotenství

Na toto téma jsem myslím ani já a ani Miri během našeho prvního těhotenství článek nepsaly. Úplně poprvé jsem zmíňku o tom, že těhotné by se měly vyvarovat hlasité hudby, slyšela před třemi lety na svatbě Miri, protože tam byly těhotné hned dvě a jedna z nich, která byla těsně před porodem, to tam zmínila. Pak, když jsem byla těhotná, čekala jsem Emilku a chtěla jít do kina a bavila se o jednom koncertu, tak jsem na to byla jemně upozorněná, že bych tam neměla chodit. „Blbost!“ říkala jsem si. Mám ten pocit, že jsem si dokonce ťukala na čelo, co to je už za přehnanou opatrnost… Jako by nestačilo, co všechno nemůžu jíst a tak dále… Ještě zákaz kina a koncertu?!

Je pravda, že na žádný koncert jsem nešla, protože v tu dobu jsem spíš měla obavy mačkat se někde před stadionem než z toho, že by hudba mohla zapříčinit předčasný porod. Ještě teď se při té vzpomínce směju, protože se mi před očima promítají komentáře, které jsem si pročítala v diskuzích, kde většina maminek razila názor – hlasitá hudba NE!

A představte si, že já jim dám teď, ve druhém těhotenství, za pravdu. Už vím, proč se koncertům a hlasité hudbě vyhýbat. Zažila jsem si to na vlastní kůži. Nejednou jsem se kvůli tomu cítila opravdu nepříjemně. A podotýkám, že nešlo o špatný výběr koncertu! Pamatujete na moji story s mojí kamarádkou na koncertě Leoše Mareše (Leošův koncert: Story, kterou nevymyslíš) ? Na ten koncert jsme se spolu domluvily v okamžiku, kdy Leoš ohlásil, že nějaký bude. Jediné, co jsem řešila, bylo hlavně to nějak vyřešit, abych se nikde nemačkala a že musíme mít místa na sezení.. Ve chvíli, kdy jsme usedly na naše místa a spustila se obrovská show s hlasitou hudbou a výraznými basy, prolítlo mi hlavou, že tohle fakt nedám! Strašně mě to překvapilo! Vlastně ani nevím, jak to popsat.. Možná by se to dalo přirovnat k extrémně silnému pálení žáhy nebo nevolnosti.

No nic. Řekla jsem si, že zkusím vydržet ještě druhý song a pokud to bude přetrvávat, kámošce se omluvím a zkrátka odejdu, protože fakt mi bylo fyzicky ne moc dobře. Naštěstí u druhé písničky už basy tak silné nebyly. Ten šílený hudební nástup byl naštěstí jen na začátku. Ta „nevolnost“ začala trochu slábnout a u ne moc výrazných songů skoro pominula. To samé se mi ale stalo teď na svatbě manželovy sestry. Když už byla večer zábava v plném proudu a hudba ohulená na max, musela jsem ze sálu odejít, protože jsem měla pocit, že mi dokonce až duní břicho, fyzicky mi bylo zle.. Naštěstí manžel je zlato a šel se mnou do vedlejší místnosti aniž by měl jakýchkoliv námitek.

Je to individuální nebo tím trpí všechny těhotné? To by mě docela zajímalo. Mně přijde, že čím je týden těhotenství vyšší, tím to snáším hůř a tak si říkám: Jaké to bude v tom kině? Platí to opravdu i na to kino?? V úterý jsme s manželem pozvaní na předpremiéru nejnovějšího Jurského Parku. Strašně ráda bych to viděla, ale říkám si, abychom si nedomlouvali hlídání třeba zbytečně a já od filmu neodcházela deset minut po reklamách! :wacko: Říkám si ale, že ten hluk nemůže být tak veliký jako u koncertu nebo hudebním sále. Máte někdo zkušenost s kinem v pokročilém stádiu těhotenství? ;-)

A nebo máte stejnou zkušenost jako já na koncertě? Docela by mě to zajímalo.. ;-)

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 456 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

4 Komentáře

 • Victorie 18. června 2018 06:50

  Asi je to hodně individuální
  Byla jsem v 36 týdnu na muzikalu Ples upirů a bylo to v pohodě :) :unsure:

  • Tereza
   Tereza 18. června 2018 12:22

   Děkuju za info ;-) Už mi spousta maminek psala na Facebook, že problém neměly. Našly se ale i takové, které koncert vůbec nezvládaly. Takže opravdu – každé těhotenství jiné a každý to vnímá jinak :unsure:

 • Katka 18. června 2018 07:06

  Byla jsem v 32 tt na filmu Deathpool a u hlasitých scén mi bylo podobně jako popisujete na tom koncertě, takže dost špatně a film jsem si tedy moc neužila

  • Tereza
   Tereza 18. června 2018 12:23

   Je to zvláštní, že? No tak to jsem tedy zvědavá, jak dopadnu zítra! :unsure:

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)