zub2

Moje tipy: Zubní pasta v těhotenství a bělící zubní pasta

Je to asi tak tři roky, co jsem si kvůli svatbě nechala bělit zuby ;-)  V dnešní době si myslím, že jde o úplně normální věc, tak proč ne. Samozřejmě jsem ale chtěla, aby to bylo šetrně a neměla jsem je na odpis nebo příliš citlivé. Naštěstí mám skvělou zubařku, která mi udělala otisky zubů, pak mi dala formičky na zuby a naředěné gely na domácí bělení. Výsledek byl fakt skvělej a chtěla jsem si ho co nejdéle udržet. Doporučila mi tedy bělící zubní pastu, která neoslabuje zuby a nezpůsobuje přecitlivělost na horké a studené nápoje. (no znáte ty šílené reklamy, jak se tam lidi xichtí, co všechno jim vadí a doslova syčí bolestí při pití kávy nebo olizování zmrzliny) Je to Opalescence whitening a stojí dvě stovky. Kupuju ji na internetu, protože v drogerii jsem ji nikdy neviděla.

Musím říct, že přestože mi pasta doporučená zubařkou zuby bílé opravdu udržela, na jejich citlivosti se opravdu vůbec nepodepsala.  Takže od té doby jsem si fakt nekoupila jinou a už jsem ji doporučila spoustě mých kamarádů.  ;-) Abych jen nevařila z vody, tak tady je trošku větší info – ochraňuje sklovinu, odstraňuje pigmentace (a těch jsem na zubech mívala docela dost), jak už jsem psala – nepůsobí abrazivně a působí proti zabarvení zubů.

opal

Teď v těhotenství se mi ale na zubech začaly dělat flíčky v jiném odstínu bílé. Pokud jste těhotné, možná máte podobný problém. Najednou vás třeba zuby pobolívají nebo flekatí. Je to prý nedostatkem vápníku. Takže jsem si začala dávat extra vápníkové tablety a zubařka mi poradila zubní pastu, která by zubům měla dodat vápník. Je pravda, že mi přestaly flekatět a vypadají líp. Je to pasta GC MI Paste Plus s vápníkem, fosfáty a fluority a je určená pro ty, co mají hodně citlivé zuby a nebo pro ty, kterým se snadno tvoří zubní kaz – tedy i pro těhotné. Tady vás s tou cenou moc nepotěším. Je cca za 350 korun  :wacko:

Je to teda nic moc částka, ale přijde mi to lepší řešení než aby mi po porodu zubařka plombovala 10 zubů. Samozřejmě – žádný amalgám nechci, takže bych asi na deseti bílých plombách finančně vykrvácela :wacko:

Možná vám to přijde malinko přehnané, že tolik utrácím za zubní pastu. Já si ale myslím, že zuby máme jen jedny a v těhotenství dostávají pořádně zabrat! Navíc u mě to je spojené i trošku s minulostí ;-)  Od té doby, co jsem na základce nosila rovnátka a kvůli křivému špičáku mi trhali i jednu stoličku, aby se pak ten špičák měl kam vejít, se o zuby fakt starám, protože si do teď pamatuju, jak jsem se tehdy styděla se smát. Říkala jsem si, že už to nechci nikdy zažít, abych se musela za zuby stydět. Takže na zubních pastách prostě nešetřím. ;-) Tyhle, které mám, bych doporučila úplně všem a dám za ně ruku do ohně. :good:

jah

zub3

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 465 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)