emvod

Tip: Vodní ráj pro děti i rodiče

Minulý týden jsme byli s mužem na horách. Manžel si sjel z kopce párkrát na lyžích a jinak jsme s Emilkou sáňkovali a posílali si ji na kopci mezi sebou. To ji bavilo asi nejvíc. Pak ale kamarádi přišli s tím, že poblíž je termální park, který vyzkoušeli už loni a že je to tam ráj na zemi. Nejprve jsme si s mužem říkali, jestli nám to vůbec stojí za to tam jet. Emilku to ve vodě sice baví, ale ne dlouho. Většinou jsme za půl hoďky hotoví a jdeme domů. Nakonec jsme si ale řekli, že změna programu nám jen prospěje a Emi se pro změnu zabaví něčím jiným.

Když jsme přijeli, trochu nepříjemně mě překvapil fakt, že si tam nemůžete zaplatit koupání jen na hodinu, ale na tři hodiny a víc. Jenže pak jsem pochopila proč! Protože žádné dítě nebude chtít odejít dřív než za ty tři hoďky! :yahoo: My tam opravdu ty tři hodiny vydrželi a uteklo to jako voda. Začnu hezky postupně, abych na žádnou informaci nezapomněla.

ŠATNY

Šatny jsou tam pro muže i ženy společné, což pokud máte malé děti, dost uvítáte. Nejste na děti sami, zatím co druhá polovička na vás většinou už čeká někde u bazénu. Takhle se zapojíte oba (chachacha). Ještě než mi řeknete, že nejste žádní exhibouši, abyste se svlékali před cizími lidmi opačného pohlaví, dodávám, že tam jsou kabinky na převlečení. Skříňky jsou na čip a musím říct, že to je snad první „vodní zařízení“, kde jsem s nimi nijak extra nemusela zápasit nebo řešit, že jsou zaseklé nebo pročítat, jak vlastně fungují (ano byla jsem i tam, kde byly na zdi návody, jak postupovat, protože si skříňky jinak dělaly co chtěly).

SPRCHY

Ze šaten už se jde do sprch – zvlášť pánských a zvlášť dámských. Pokud jste i tak stydlivky, jsou tam i sprchy, kde za sebou zavřete dveře a nikdo vás okukovat nemůže. :good:

BAZÉNY

Musím říct, že mě neskutečně překvapilo, jak je ve všech bazénech voda teplá! V těch dětských má 34 až 36 stupňů! V bazénech pro dospělé kolem 33. Pro děti různých věkových kategorií je tam venkovní a vnitřní bazén, skluzavky, trysky, dva tobogány a vodní ježek. Naše Emi vyzkoušela zatím jen dětské brouzdaliště a tam bylo skvěle. Voda teplá, spousta hraček do vody, skluzavka do vody (na tu samozřejmě za naší asistence). No a pak jsme trávili hodně času ve velkém bazénu, protože ji naprosto uchvátila divoká řeka, kde plavete proti proudu. My s Emi a manželem jsme jim to tam trochu narušovali a plavali po proudu. S tím, že Emilka před jedním z nás jakože „utíkala“.. Smála se tomu jak blázen.  :scratch:

Z jednoho bazénu můžete dokonce proplavat ven, v tom vnitřním je i několik „stanovišť“ s tryskami, kde si můžete namasírovat záda, pokud tedy nemáte v plánu se na nějakou masáž objednat.

RESTAURACE 

Asi po hodině a půl nám trochu vyhládlo, takže jsme šli proklepnout restauraci. Je samoobslužná, jsou tam teplá jídla, saláty, bagety, ale i obyčejný párek v rohlíku nebo klobása (a ta byla fakt libová a poctivá). Pro prcky tam mají židličky a když se vaše děti čirou náhodou nebudou chtít vrátit zpátky do bazénu (o čemž silně pochybuju), stačí sejít pár schodů dolů do dětského koutku  ;-)

No a teď už konečně, kde to teda je! Je to ve Velkých Losinách na Moravě (to abyste Moraváci věděli, že nepíšeme jen tipy pro ty, co žijí v Praze). I když věřím tomu, že vy, co pocházíte z Prahy a okolí, až budete mít cestu na Moravu, mohl by vám tento tip přijít také vhod. Vypsala jsem tady jen pár věcí, které jsme vyzkoušeli. Pokud by vás zajímalo úplně vše včetně saunování, masáží a infa o termálech, tady je odkaz na jejich stránky: Termály Losiny

CENA: Za dva dospělé jsme na tři hodiny zaplatili 600korun. Dítě do 100cm je zdarma. ;-) Příplatek za saunu byl v ten ten (nevím, jak v jiné dny) symbolická jedna koruna.

vem2

vem

emvod

 

 

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 429 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)