mmmpamp

Takhle by vaše dítě sedět nemělo!

Pokud máte děti už ve věku, kdy sedí a hrají si, měli byste začít dávat pozor na to, jak sedí. Pokud to je totiž překážkový sed, tedy jedna noha vepředu a druhá pokrčená vzadu s patou vedle zadečku a prsty vytočenými ven nebo sed do písmenka W, kdy dítě sedí mezi patami a prsty má vytočené ven od těla, může mít časem ortopedické problémy nebo problémy s kyčelními klouby, koleny a kotníky. Říkala jsem si, že tento článek napíšu, protože jsem zjistila, že některé maminky o tom vůbec neví a také proto, že jsem to začala před časem pozorovat u dcery.

Pokud si všimnete, že tak vaše dítě sedí, je dobré mu vymyslet jiný posed, který mu bude pohodlný. Začala jsem tedy dceru napomínat. Ideální prý je, dát dětem nožky dopředu. Nejprve jsem zkoušela, aby si sedla na paty, ale vždy okamžitě sklouzla k wéčku, tak jsem jí začala říkat, že si má dávat nožičky dopředu a pokaždé jsem jí na ně poklepala prstem. Teď už jen stačí, abych jí řekla ať je dá dopředu nebo na ně beze slova poklepala a udělá to sama. Možná to vypadá jako zbytečná buzerace, ale pokud spolupracuje, nevidím důvod, proč ji nenaučit správně sedět. ;-) Ve chvíli, kdy dítě sedí do wéčka, jak už jsem zmiňovala výše, ničí si kyčelní klouby, kolena a kotníky. Nohy totiž nejsou ve správné poloze, vychylují se a já nechci, aby měla ortopedické problémy.

Tento článek už před sebou sunu 14 dní a to jen kvůli tomu, že jsem potřebovala v tom špatném sedu Emi vyfotit. Jenže ona, jak na potvoru, už tak nesedí. Článek by tedy nevyšel asi nikdy a to mi přijde škoda. Takže jsem si půjčila docela pěknej obrázek z internetu.  ;-)   :yahoo:  Tak co? Sedí vaše děti stejně jako na prvním obrázku nebo mají ukázkový posed?

parenting-baby-care-tips-W-sitting-position-is-bad-THS

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 541 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

5 Komentářů

 • Lucka Rajtolarová 17. ledna 2018 08:56

  Dobrý den. Do ,,wéčka“ jsem seděla celé dětství, tak snad se u mě ještě nějaký problém neobjeví :scratch: Dcera (16 měsíců), si tak sedla jen párkrát. Nejlíp se jí sedí s nohou přes nohu jako madam :-)

  • Tereza
   Tereza 17. ledna 2018 10:18

   :D nozku pres nozku, jo? :D Tak to je fakt vtipny. Rodi se vam z ni asi dama kazdym coulem ;-)

   • Lucka Rajtolarová 17. ledna 2018 10:35

    U jídla dáma rozhodně není :unsure: :-)

     
   • Tereza
    Tereza 17. ledna 2018 13:01

    To žádná malá slečna :D

     
 • Terezie Sedláčková 2. srpna 2019 20:09

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)