49835-134491

Hračky nové generace: Co našim dětem dají?

Když si vezmu, že moje máma vyprala všechny plyšáky z mého dětství a houpacímu koni po bráchovi dokonce nechali vyrobit nové sedlo a třmeny jen proto, aby si s tím vším mohla Emi hrát, říkám si, jestli jsou vůbec nové hračky, které umí něco víc, než jen houpat se, nebo tulit, potřeba.

A hned odpovídám. Podle mě, ano, jsou. Je krásné hrát si s hračkami, které jsme měli my v dětství, ale měli bychom si uvědomit, že kromě toho se nám naše děti sápou také po mobilech, noteboocích, tabletech a všem, co jen zabliká nebo vydá jakýkoliv zvuk.

Měli bychom jim to zakazovat a držet je stranou od veškeré techniky? Myslím, že ne. Samozřejmě, že je nenecháme koukat do mobilů a počítačů hodiny, ale dejte si ruku na srdce. Kdo z vás dítěti alespoň na chvíli nepustil nějakou pohádku v televizi nebo neukazoval něco v mobilu, aby měl na chvíli klid..

Doba je zkrátka a dobře taková a naše děti by s ní měly jít, aby pak nevypadaly v kolektivu jako marťani z jiného světa. Naštěstí se začaly vyrábět takové hračky, které nejen, že vydávají všechny ty šílené zvuky a světla, ale můžou naše děti i něco naučit. Například na tabletech určených speciálně pro děti se můžou naučit zábavnou formou pojmenovávat zvířata, učit písmena nebo číslice. Jiné hračky umí zase zdokonalit jemnou motoriku, vylepšit komunikaci nebo díky nim můžou mít naše děti své první touhy a chuť něčeho dosáhnout. O některé z takových hraček dokonce soutěžíte v naší velké vánoční soutěži, kde najdete hračky z Království hraček Sparkys a Bambule. Chcete vědět, že nesoutěžíte jen o nějakou blbost, ale že ty hračky vašim dětem i něco dají?  ;-) Zjistila jsem pro vás pár informací. Možná budete překvapeni. I já jsem byla.. :good:

Interaktivní Netopýr Nocto

  • když jsem se dozvěděla, že má ta hračka 50 funkcí, málem jsem si sedla na zadek. Děti s ním můžou hrát třeba kámen, nůžky, papír. Když s ním prolítavají vzduchem, netopýr mává křídly, hraje hudbu, kterou i sám ohodnotí, jestli se mu líbí. Pokud se vaše děti bojí tmy, můžete mu nastavit alarm, zavěsit ho vzhůru nohana na hrazdičku, kterou najdete v balení, a on pak děti v noci hlídá. Pokud vkročí neznámý host, okamžitě spouští alarm! ;-) Má šest různých nálad a šest módů!
  • Na co je dobrý? Chlapci díky němu rozvinou představivost a komunikativnost. Berou ho jako takového parťáka pro každou špatnost. Plus to hlídání ve tmě – to mi přijde jako velký bonus.

50268-135350

Žvatlalové

  • malí prťousci, které když pošimráte ve vláskách, spustí příval žvatlání. Děti je berou jako kamarády. Taková hračka je ideální pro jedináčky, kteří pak mají pocit, že mají vedle sebe kamaráda, který si s nimi povídá. Úplně první seznámení Emilky se Žvatlalem bylo v jednom hracím koutku. Dost mě překvapilo, jak moc jí byl sympatickej. Měla jsem co dělat, aby si ho neodnesla ;-)

49799-134469

Kouzelná zahrádka a Pohádkový květináč

  • Tyto hračky obsahují semínka, která vaše holčičky můžou zasadit, aby za vaší asistence vypěstovaly vílám jejich přirozené pohádkové prostředí. Vaše dcerky se tak budou učit trpělivosti a zodpovědnosti. Budou čekat než jim travička nebo kytka vyrostou a zajímat se, jestli má dostatek vody, aby neuvadla. Taková hračka je vhodná i pro hyperaktivní děti nebo děti s ADHD. Péče o rostlinku by jim měla pomoct trošku se zklidnit.

49835-134491

Musím ale podotknout, že naše Emi si třeba po cvičení maminek s dětmi ve školce vyhraje i s obyčejnou proložkou vajec, do které dává víčka od PET lahví  ;-)

NĚCO PRO RODIČE:

Knížka Na stolečku

  • Pokud patříte k těm, kteří techniku a podobné hračky přeci jen odmítají, tato kniha by mohla být to pravé pro vás. Pokud chcete, aby se vaše děti naučily trošku samostatnosti a kreativity, můžete jim s její pomocí na velmi malém prostoru připravit zábavu, při které zdokonalí své motorické schopnosti a představivost. ;-) I o tuto knížku se u nás právě teď ve velké vánoční soutěži soutěží ;-) Je pro děti od šesti do čtyřiadvaceti měsíců a vše je v ní moc pěkně nafocené.

Snímek obrazovky 2017-12-06 v 23.30.25

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 465 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)