ccc

TIP na romantický víkend

Není to tak dávno, co jsem zmiňovala, že máme za sebou s mužem první víkend bez naší maličké. Musím říct, že když jsme minulou sobotu dopoledne do Brna vyjížděli, kde jsme měli rezervovaný hotel a Emi zůstala u našich, první půlhodiny na mě manžel radši nemluvil. Pak už jsem se ale začínala vzpamatovávat a musím říct, že jsme si to opravdu užili.

Nejprve jsem si říkala, že to nebudu psát. Nechtěla jsem, aby mě ukamenovaly všechny mámy, které zrovna nikam na relax nemůžou, ale pak mě napadlo, že byste možná takový tip vy, co něco podobného se svojí drahou polovičkou plánujete, uvítali.

AKCE BRNO:

Doba pobytu: Dva dny, jedna noc

RESTAURACE, které jsme navštívili

Štatl 

  • restaurace přímo v centru Brna, skvělé ceny (aspoň tedy pro nás, co jsme zvyklí na ty pražské, stopro!)
  • mají povedenou škvarkovou pomazánku a dělají dokonalé steaky. My jsme si dali hovězí steak se steakovými bramborami a kukuřičným klasem. Byla jsem v sedmém nebi, jak to bylo dobré a steak byl přesně takový, jaký jsem si poručila.
  • tímhle místem uděláte možná radost manželovi. Potrpí si tam na kvalitní pivko z menších pivovarů.

steak

Koishi fish restaurant

  • tuto restauraci nám doporučil kamarád, který v Brně bydlí. Musím říct, že jsem byla naprosto unešená jak jídlem, tak personálem. Pokud vám nevadí za večeři trošku utrácet, určitě ji vyzkoušejte a nebojte se nechat si něco doporučit. Já měla mořské plody (různé grilované ryby, mušle a krevety) se zeleninou zalité zeleným kari. Manžel si dal pražmu s granátovým jablkem a pomerančovou pěnou. Vypadalo to jako malé umělecké dílo, které bylo škoda sníst.  :heart:

ryba

Zlatá loď

  • sem jsme šli po večeři na drink. Tedy původně jsme měli namířeno do vyhlášeného Baru, který neexistuje, ale jak jsem při příchodu do totálně narvaného baru bystře poznamenala „Ježiši, tady ta hudba řve“ a zjistili jsme s manželem, že jsem asi oficiálně stará, přesunuli jsme se do Zlaté lodi, kde jsme se pohodlně usadili ke stolu, objednali Legendario a mohli na sebe mluvit jako lidi díky tomu, že hudba hrála v mezích a my se nemuseli přeřvávat :yahoo: (jo, jsem pohodlná a stará. No a co! A taky jsem měla asi 15 centimetrové podpatky, takže se mi nikde na baru jako nějaká osmnáctka postávat nechtělo ;-) )

drink

PROGRAM

Špilas – sem jsme se vydali hned po obědě první den. Nebylo sice moc hezky a trošku mrholilo, ale prošli jsme se, vyčistili si hlavu a díky tomu počasí jsme ani moc lidí nepotkali. Pokud byste tam šli hladoví, je tam restaurace a dvě kavárničky. ;-)

Moravská galerie – tu jsme v plánu vlastně ani neměli, ale, když jsme šli na večeři, míjeli jsme ji a došlo mi, že jsem dlouho na žádné výstavě nebyla. No a když jsem viděla, že tam je výstava od Vladimíra 518 KMENY 90, vidět jsem to musela a fakt jsem si z ní sedla na zadek! Pohled zpátky do devadesátek formou videí, módy, kapel, časopisů tehdejší doby a dalších věcí včetně strašidelného dítěte v kapuci mlátícího hlavou do stěny – no málem jsem si učůrla.

Infinit Maximus – termální a saunový svět. Na tohle místo mě lákal manžel už dlouho. U nás bychom si museli kvůli sauně zajistit hlídání a tak ještě než jsme vyjeli za Emilkou po celém našem pobytu, vzali jsme to přes tohle místo. Čekají tady na vás saunové domky, ale i modrá laguna, do které můžete skočit po saunování místo sprchy nebo bazénu s ledovou vodou.

Trhy na náměstí Svobody – asi budu za totálního blbce, ale nadchlo mě, že tady nebylo přelidněno, lidi do sebe nevráželi, pochutnali jsme si na výborném burčáku a v každém stánku byla spousta dobrého jídla. Škoda, že jsem byla permanentně přejedená :scratch:

spilas vystava2

UBYTOVÁNÍ

Hotel Barceló – přestože to je luxusní hotel, pokud to někde drhlo, bylo to tady. První půl hodiny jsme museli řešit nepříjemnosti ohledně ubytování. Dostali jsme jiný pokoj než jaký jsme si objednali a recepční nám tvrdila, že to je ten, který máme mít a že žádný jiný pokoj nemá. No – pochopitelně ho nakonec měla. Hotel je krásný, čistý, snídaně výborná, ale opravdu si mohli tu první půlhodinu nepříjemností ušetřit. Naštěstí si to umíme s manželem udělat hezké kdekoliv  ;-)

Máte nějaké jiné tipy na krásný víkend? Sem s nimi!

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 429 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

1 komentář

  • Tip na víkend: Romantika s partnerem nebo i výlet s dětmi – Matky v nesnázích
    17.4.2018 - 6:02

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)