tttauto

Jak zvládnout řvoucí dítě v autě!

Řev! ..a vy zrovna nemůžete zastavit, abyste dítě uklidnili. Možná budete souhlasit, když řeknu, že to je jedna z největších nočních můr každého rodiče. Soustředit se na jízdu a přitom myslet na to, že se vašemu dítku něco nelíbí a může si vykřičet hlasivky, aby na svůj problém upozornilo.

Když měla Emilka ještě pár měsíců, musím říct, že pokaždé, když jsem s ní vyjížděla, měla jsem srdce až v krku, aby bylo všechno v pohodě. Naštěstí mi nikdy nebrečela. Až teď, asi měsíc zpátky, se jí občas sem tam něco nelíbí. Naštěstí mám pár tipů, jak to zvládnout a nezbláznit se. Takže tohle je pro všechny rodiče, kteří jsou z toho, že mají před sebou cestu autem s dítětem, v nervu.

1.) Před cestou se ujistěte, že je dítko přebalené, nakrmené a má na sobě pohodlné oblečení

 • tak tohle je samozřejmě jasný a myslí na to každý rodič. Já bych taky řvala, být hladová v autě! ;-)

2.) Dudlík na šňůrce nebo řetízku připevněný k autosedačce nebo kousku oblečení

 • jednou jsem dudlík zapomněla a to bylo teda fakt terno! Když ho ale máte a dítě si prosazuje svou a někdy ho vyplivává jako při nějakém pokusu o rekord, tak je dobré si to pojistit. Než vyjíždím, kontroluju, jestli je dudlík na řetízku pořádně připevněný, aby až ho Emi vyplivne, zůstal buď viset nebo aby díky řetízku zůstal aspoň v autosedačce. Jen se pak napůl poslepu natáhnu a podám jí ho, případně, aby si ho sama vzala a dala zpátky do pusy. Vyplivnutý dudlík někde mezi sedačkami je fakt peklo. Kde a jak ho chcete za jízdy lovit? Nejde to prostě.

3.) Náhradní dudlík

 • ten mám vedle sebe v tašce na sedadle spolujezdce od té doby, co Emi řetízek s dudlíkem jednou utrhla a zahodila ho. Jo – tipujete správně – někam pod sedačku, kam by nedosáhla ani Saxana.

4.) Křupky nebo sušenky

 • tak tohle je nejspolehlivější uklidňovač! Díky bohu za to, že existují!!! Kdykoliv brečí, podám jí křupku nebo sušenku a je klid! Je spokojená, pomalu se cpe a pak se natahuje po dalších. Radši tlusté dítě než řvoucí! #sorryjako

5.) Oblíbená hračka

 • vozíme s sebou hrajícího čmeldu, kterého jí pouštím okamžitě, když začne brečet. (a když nezabírá, vždycky fungují ty sušenky!!) No a pochopitelně s námi cestuje i ovečka Bebe.

6.) Mléko s sebou

 • to beru vždycky jen pro případ, že bychom s Emi uvízly v koloně. Teprve včera jsem to použila poprvé. Muž dceru hlídal v době, kdy jsem byla s Boženkou na veterině a zapomněla jsem mu říct ať jí mléko dá než mě vyzvednou. Ve chvíli, kdy jsme se rozjeli, začala dcera křičet hlady. Takže jsem to na sedadle spolujezdce namíchala a byl klid (ale tohle prosim vás jen, když neřídíte :D) Za volentem to zkoušet fakt neplánuju, protože ta voda v termosce je faaakt vařící a nejsem sebevrah, že jo.

7.) Pokud jste jako spolujezdec, tak je jasné, že si můžete:

 • přesednout do zadu
 • hrát si s dítětem
 • pustit mu Dava a Avu!! Tohle je nejlepší řešení, protože máte okamžitě klid! Viz můj článek o tom, jak jsme jeli na dovolenou Dovolená s dítětem: Cestování autem

MVN17-257

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 374 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

2 Komentáře

 • Jiřina Černická 12. červnaec 2017 07:25

  Dobry den, diky za tip za Dava a Avu u nas frci kazdy den :) zatim jen doma, mala vidi mobil a nese mi ho ze chce pustit pohadku zatim jsem to nezkusila v aute, ale chystam se byt pripravena na cestu na dovolenou, tak snad zabere Mala ma 15.mesicu.Jiřka

  • Tereza
   Tereza 12. červnaec 2017 07:32

   Tak to mám radost! V autě ti to zachrání život až se jí přestane cestování líbit ;-)

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)