IMG_20170606_001232_337

Botičky pro děti: Jak zjistit správnou velikost a nejen to…

Včera Emilce přišly! Dva páry nových bot! Díky bohu, že to máme za sebou, protože jestli jsem něco pořád oddalovala a oddalovala, byl to výběr botiček. Člověk by na začátku řekl, že prostě vybere dítěti boty  a hotovo. Jenže ono ne. To se vás každý ptá na to, jestli mají Žirafu (pokud to právě čtete a jste bezdětní, ŽIRAFA znamená označení pro boty, které splňují přísné pediatrické a ortopedické požadavky na zdravé obouvání dětí). Jenže ono to je fakt umění vybrat správnou botu dítěti tak, aby mu nezdeformovala nohu.

Krátká, úzká, špičatá a kdo ví jaká ještě! Ale přesně tohle všechno může ta bota mít a z pěkných dětských nožek se stanou placky s propadlou klenbou, pokřivenými prsty nebo vbočeným palcem (ve skutečnosti  fakt nevím, jestli to bude takový brutál, ale straší s tímhle úplně všude). Takže jsem hledala a hledala a vlastně jsem ani nevěděla u čeho začít. Podrobnosti jsem vlastně začala zjišťovat ve chvíli, kdy na mě vyskočily krásné bílé botičky se světle růžovými tkaničkami (jestli chcete mrknout, objevila jsem je na serveru prodeti.cz a pokud vás zajímá značka, tak jsou to První krůčky). Když jsem zjistila, že mají Žirafu, rozhodla jsem se pro vás zjistit mnohem víc informací.

bily

Oukej, jsou na netu a tak si je Emi nemůže zkusit! Jak poznám velikost? Přímo pod obrázkem boty se dalo kliknout na tabulku velikostí a pokud tápete i pak, můžete si od nich nechat rovnou i poradit. Vždy řešte velikost u každé značky zvlášť. Může se to lišit. Takže vzhledem k tomu, že byly botičky na stránkách prodeti.cz (sem do odkazu vám dávám ty druhé-červené, kdyby se vám líbily víc), nechala jsem si poradit rovnou tam. A to především i z toho důvodu, abych mohla poradit i vám a nepsat vám tady blbosti.

Jak změřit nohu:

Přiznám se, že jsem si připadala dost blonďatě, když jsem dceři měřila nohu jako ten největší blbec, když spala. A stejně jsem z toho byla jelen. Trochu jsem se zastyděla, když mi paní řekla, že nejlépe se to měří, když dítě stojí. No, co si budeme říkat – logické to je!  :wacko:

Dítě postavte na kus papíru a fixou nebo propiskou označte začátek a konec nohy, pak změřte vzdálenost mezi oběma body a k tomu přičtěte nadměrek. Ten by měl být mezi 1 až 1,5 cm. Ideálně 1,2 cm. Pak mrkněte na stránky, na kterých nakupujete, na tabulku velikostí a zjistíte, jakou velikost vybrat. Pozor ale na boty o několik čísel větší! Noha v nich „lítá“ a děti pak mají puchýře nebo odřeniny.

Boty:

Chápu, že certifikované boty nestojí pět kaček, ale asi by se na nich fakt šetřit nemělo. Ideálně by měly být z měkké kůže a čím budou lehčí, tím líp. Omrkněte podrážku ať neklouže a podpatek je nízký a široký.

Tvar boty:

Dětská obuv musí mít dostatečně prostornou, kulatou špičku, aby v ní bylo místo pro prsty. Čím rovnější je vnitřní hrana obuvi, tím líp. Když se stáčí ke středu moc brzy, mohlo by to tlačit palec k ostatním prstům. Špičaté boty zase pro změnu deformují prsty.

Střih obuvi:

Kolem party by měla být bota pevná, aby měla noha oporu a nehýbala se. Botičky by měly být kotníčkové a šněrovací nebo na dobré suché zipy.

Říkám si, jestli jsem na něco nezapomněla… Určitě ano a stopro vám dá odborník lepší info. Myslím ale, že tenhle základ každému bohatě postačí  ;-) Podle čeho jste vybírali první botičky vy? Pošlete nám pod tento článek na Facebooku fotku? Pokud se ale na nákup botiček teprve chystáte, přeju šťastnou ruku při výběru! Snad jsem vám aspoň trochu pomohla ;-)

Někdo totiž zase říká, že ideální je, aby dítě ťapalo na boso. Taky to praktikujeme. Hlavně na zahradě! ;-)

červeny

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 542 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

2 Komentáře

  • Boty pro děti: Klasická obuv nebo barefoot? – Matky v nesnázích
    24.8.2017 - 6:01

  • Boty pro děti: Na tkaničky nebo na suchý zip? – Matky v nesnázích
    13.2.2018 - 7:01

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)