Sandra

Sandra Parmová: Jak jsem tajila těhotenství…

Pokud se dá o někom říct, že je prototypem krásné, hodné a moc fajn holky, je to právě moderátorka zpravodajství TV Prima Sandra Parmová. Udělalo mi proto velkou radost, když jsem se dozvěděla, že je těhotná. Nechtěla jsem jí uhánět o rozhovor, protože mi bylo jasné, že jí telefon vyzvání od rána do večera. Naše setkání jsme domluvily vlastně úplnou náhodou až teď, když je v šestém měsíci těhotenství. Jsem moc ráda, že se Sandra prostřednictvím našeho blogu chtěla podělit o to nejkrásnější období v jejím životě. Takže tady to je ;-)

Tobě se podařilo těhotenství docela dlouho tajit. Prosím tě, jak se tají těhotenství? Jsou situace, kdy tě někdo pozve na drink nebo nemůžeš jíst určitá jídla a to je pak těžký oříšek!

Tají se to docela těžce. První krizovka přišla, když byl primácký vánoční večírek. Tajit něco před lidmi ze zpravodajství je totiž asi ta nějtěžší disciplína. Nakonec se to ale vyvrbilo tak, že jsem na něj prostě nemohla jet, takže se to vyřešilo samo. A pak přišly Vánoce a Silvestr. Během vánočních svátků jsme měli naplánovanou velkou rodinnou akci, kdy jsme chtěli seznámit naše rodiče. V té době jsem už věděla, že čekáme miminko, tak jsme jim to prostě museli a i chtěli říct, aby se nedivili, proč si s nimi během přípitků jen ťukám.

A Silvestr?

To byl asi největší oříšek z celého toho tajnůstkaření, protože ten jsme měli domluvený s kamarády a já jsem tehdy ještě nebyla ve fázi, kdy bych to chtěla komukoliv dalšímu říkat.

Tipuji, že kolem Silvestra jsi byla těhotná teprve několik týdnů.

Přesně tak, bylo to opravdu v začátcích a mně do té doby stačilo, že to ví rodiče. Na Silvestra proto hlavně přítel asi jen tak nezapomene. Pavel moc nepije, ale tehdy pil i za mě, ať se vyhneme nějakému vysvětlování. Já si vždycky skleničku jen přiložila k puse, ale vlastně jsem pila nealko. Asi nemusím dodávat, jak to s ním dopadlo, měl to dost náročné :-) Ale další den jsem mu za to uvařila tu nejlepší polévku, jakou umím.

Jsi dobrá ve lhaní nebo ti to dělalo problém?

Právě že ne, dělalo mi to velký problém. Když vím, že bude nutné něco skrývat, jsem z toho strašně nervozní a hodně to řeším v hlavě, aby to vlastně nějak dobře dopadlo. Neumím lhát.

Přišel potom ještě nějaký okamžik kdy jsi musela mít nějakou dobrou výmluvu?

No výmluvu ani ne…spíše jsme pak řešili ještě jednu věc a to že jsme měli zabookované letenky do Thajska. To, že jsem těhotná, jsem zjistila těsně po rezervaci letenek a vůbec jsem nevěděla, co mám dělat, protože se v těhotenství moc nedoporučuje cestovat, hlavně v prvním trimestru. Hned jsem volala paní doktorce a zjišťovala, co s tím. Nebyla úplně nadšená, že bych měla někam odletět. Takže jsem trochu panikařila a nakonec to dopadlo tak, že jsme odlet nevědomky naplánovali úplně skvěle na konec prvního trimestru. Měla jsem všechna vyšetření, která jsem měla mít, paní doktoka byla spokojená, protože všechno vyšlo dobře a tím pádem řekla, že není problém odletět.

Neměla jsi v Thajsku úplně jiné chutě? Třeba já, přestože miluju tahle jídla, měla jsem celou dobu na Bali chuť na řízek s bramborovou kaší. (v článku Jde cestování a těhotenství dohromady?)

Extra jiné chutě jsem neměla. Fakt jsem se na thajská jídla těšila. Nejprve jsme letěli na sever Thajska, kde kuchyně byla naprosto famózní. Nejlepší z celé dovolené! V tu chvíli jsem si říkala, že jsem pro to miminko nemohla udělat nic lepšího než letět na dovolenou, protože jídelníček se tam skládal ze samých čerstvých věcí a takový přísun vitamínů je v téhle době asi nejdůležitější.

Kdy přišlo období, kdy ti začalo růst bříško? Ty ho nemáš velké ani teď, ale kdy sis říkala , že bys to měla oznámit v práci? Všimnul si toho někdo ještě v době, kdy jsi to nechtěla říkat?

Před dovolenou si toho nevšimnul nikdo a pak na dovolené, kde jsem si opravdu dopřávala, začalo bříško trošku vykukovat. Některé fotky jsme se snažili vyfotit tak, aby to nevypadalo, že jsem těhotná. Nechtěla jsem to ještě na první dobrou prozradit.

Na dovolené se ale stala ještě jedna velká věc. :)

Ano, na konci dovolené jsme se zasnoubili a pak logicky, když jsme se vrátili a řekla jsem, že jsem zasnoubená, tak někteří zvědaví kolegové začali zkoumat, jestli nejsem i těhotná.

Jak to zkoumali?

Třeba se ptali, jestli a kdy plánujeme rodinu a to jsem jim jen potvrdila, že děti jsou v plánu a možná i brzy. Úspěšně jsem to odrážela, ale samozřejmě po dalších asi dvou týdnech od návratu se to už moc nedalo. Bříško bylo větší, takže mi bylo jasné, že budu muset s pravdou ven. První, kdo se to oficiálně dozvěděl, byla šéfka zpravodajství a pak jsem to mohla potvrdit dál.

V minulosti jsem na Matkách psala článek o tom, jak lidé sahají těhotným na břicho (Dvacet vět, co neříkat těhotné). Je ti to příjemné nebo nepříjemné?

Sahání na břicho je úplně specifická kapitola a ty tvoje články jsem v minulosti četla, takže jsem si na tebe mnohokrát vzpomněla. Někteří lidé sahají na břicho, aniž by se zeptali a nevím, proč mají pocit, že to bříško, ve kterém je miminko, se automaticky stává nějakým veřejným majetkem. Ještě jsem nepotkala maminku, která by řekla, že jí to vůbec nevadí.

Znám takovou. Řekla mi to Jitka Válková (teď už Boho). To je ale asi jediný člověk, od kterého jsem to slyšela.

Opravdu? Všechny maminky, se kterýma jsem se bavila, se shodly, že jim to příjemné není. A lidi ti často řeknou: “Ale já jsem se zeptal.” Jenže o tom to není.

Je to intimní věc.

Přesně tak.

Ona ještě pak ale přijde další věc. Až ti všichni začnou sahat na to dítě a tobě poběží hlavou, jestli si ten člověk umyl ruce a na co jimi před tím sahal.

Tak to mě vůbec nenapadlo, že se bude odehrávat! Ale bude, jo?

Bude :) Jsou nějaké otázky ohledně těhotenství, co tě štvou?

Asi jediné, co mi vadí, je to, že po mně chtějí lidé vědět termíny. Kdy porodím, kdy odejdu z práce, kdy se vrátím a já na to neumím odpovědět, ani kdybych chtěla. A popravdě, některé věci ani nechci říkat. Třeba přesný termín porodu, protože je to soukromá věc. Doteď ji ví jen ti nejbližsí. Zatím z toho totiž nervózní nejsem, ale říkám si, že v době porodu třeba můžu být a nechci, aby se vědělo, kdy přesně rodím. Chci tuhle fázi zvládnout v klidu a až přijde ta správná doba, tak se s naší malou ráda pochlubím.

IMG_5621

IMG_5467

Foto: Soukromý archiv Sandry Parmové

Náhledové foto: Hodinářství Pohanka

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 489 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)