A81X1405

Účesy pro maminky: Vyberte si…

Jedna z nejoblíbenějších Oliverkových hraček jsou momentálně moje vlasy. Ano, už vyrostl do fáze, kdy mě za ně hrozně rád tahá a zkouší, co se s nimi všechno dá dělat. Když začnu kvičet au-au, tak se ten malej ďáblík začne ještě víc smát a tahá o to víc. Laškuje se mnou a čeká, co já na to. Takže jsem si začala svazovat vlasy do culíku. A protože nemám vlasy zase po zadek, tak na ten můj culík, když syna držím v náručí, zatím nedosáhne. I když to pořád zkouší. ;-)

Napadlo mě, že tohle ale řeší určitě všechny maminky, které nenosí zrovna ježka nebo vyholenou hlavu a sehnala jsem pro vás pár tipů na účesy, které nebudou tolik lákat děti a snadno a rychle (a to jsou dvě nejdůležitější slova pro nás mámy s akčními dětmi) si je uděláte samy a ještě v nich budete na ulici za parádnici.  :rose: A my mámy přece chceme, aby nám to slušelo i u kočárku, ne?  ;-) Takže ta-da-da-dá, tady je nabídka:

CULÍK u polodlouhých vlasů

Tak to je účes, kterým rozhodně nic nezkazíme. U mě patří mezi mé nejoblíbenější. Umíme ho všechny, vždyť je také nejjednodušší.  :rose: Prostě chytneme všechny vlasy a stáhneme je do gumičky. S gumičkou na vlasy chodím, mimochodem, pro jistotu v noci už i spát. Jen si ji dám na ruku, abych až budu k Olímu v noci vstávat, ji měla po ruce a mohla jsem syna přebalit a nakojit.

A81X2506

CULÍK u dlouhých vlasů

Jelikož vlasy po záda jsem měla naposledy na základce, kdy jsem s nimi potřebovala okouzlit třídního hezouna, abych posléze zjistila, že je stejně na brunetky, tak vám na fotce můžu účes jenom naznačit. Ale je to jednoduché. Stáhnete vlasy do klasického culíku a dalšími gumičkami ozdobíte cop, zhruba po pěti až deseti centimetrech (záleží na délce vlasů), po celé jeho délce. Vypadá to upraveně a hodně se to teď prý i nosí, jak jsem se dozvěděla od lidí z kadeřnické branže. Takže budete ještě in. :rose:

A81X2509

ÚČES A´LA ANANAS

Tento účes mě osobně nadchl. A název ananas my přijde trefný a vtipný. Nejdřív jsem si myslela, že na mých vlasech nebude držet, ale kupodivu drží skvěle a cítím se v něm moc dobře. Jednoduše vyčešete vlasy hodně vysoko, necháte jim trochu vůle a gumičkou je stáhnete tak, aby nebyly utáhnuté. V okamžiku, kdy chcete gumičkou vlasy znovu obtočit, zastavíte v půlce obtočení a vlasy z ní kousek povytáhnete. Snad vám k postupu pomůže i fotka. Takové to halabala. :rose:  Tenhle účes je prý mezi maminkami hodně oblíbený. Tak snad bude i u vás. ;-)

A81X2515

CULÍK S VLNOVOU OFINOU

Je ideální pro ty maminky, které potřebují dát vlasy z čela a ještě nemají tak dlouhou ofinu, aby držela v culíku vzadu. I tak s ní ale můžete nadělat parádu. Jednoduše prsty vytvarujete vlnu a připevníte ji sponkou. Zbytek ofiny necháte volně spuštěný. Vzadu opět svážete vlasy do culíku nebo je necháte rozpuštěné. Jak vám vyhovuje.

A81X2522

PODTOČENÝ OHON

Vyčešete vlasy dozadu a gumičkou je stáhnete do ohonu co nejníže u krku. Opět je tolik neutahujte, aby s nimi šlo pracovat. Rukama ohon podtočíte dovnitř (gumička by neměla být  vidět) a připněte je jednou nebo více pinetkami (záleží, jak moc máte vlasů :rose: ). Hotovo, můžete vyrazit ven. :yahoo:

A81X2531

INDIÁNSKÝ ÚČES

A konečně můj oblíbený účes s rozpuštěnými vlasy. Musím se přiznat, že jsem podobný plánovala na moji svatbu, ale nakonec se k mým šatům hodil jiný, tak z něho sešlo. O to víc ho ale ráda využívám teď, co jsem mámou. Hlavně ven na procházky s kočárkem, kdy si můžu dovolit mít vlasy rozpuštěné. Účes je straaaašně jednoduchý, rychlý a podle mě i slušivý. Vezmete pramen vlasů (i bez hřebenu) z každé strany a budete je obtáčet směrem od čela podél hlavy až k temeni, do tak zvaných ruliček. Vzadu je pak k sobě sepnete sponkou. Toť vše. :good:

A81X2546

Kdybyste chtěly účesy oživit, trendy opět začínají být jehlice a ´la japonský styl nebo kytičky všeho druhu a všech materiálů. Aspoň tak mi to bylo doporučeno. Takže já už vím, za co budu příště utrácet. ;-)  

Který účes jste si, coby maminky, oblíbily vy? A proč? :bye:  

PS: A propó, o vlasech už na blogu psala Terka, mrkněte na její články: Když vám po porodu padají nejen vlasy, ale i řasy… nebo Zachraňte své vlasy po porodu! .

 

 

 

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 381 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)