IMG_0187

Pudingový dezert podle babiččina receptu

Miluju sladké a úplně nejvíc takové, které mi na přípravu nezabere víc než pár minut.  :rose: Jednu rychlovku mě naučila moje babička, která vařila, pekla a ,dezertovala´ naprosto úžasně. Pokaždé jsme se po jejích dobrotách mohly se sestrou utlouct. A jednu dobrotu jsme si oblíbily zvlášť. Obě milujeme puding, takže svěží letní pochoutka právě z pudingového piškotu byla naším favoritem. A pokud jsou mezi vámi stejní milovníci pudingu, zkuste tenhle jednoduchý dezert s ovocem, který vás v létě a třeba i o nadcházejícím víkendu zaručeně osvěží. :good:

Dobrou chuť! ;-)

 

CO BUDETE POTŘEBOVAT:

1x vanilkový puding

1x čokoládový puding

1 l mléka

4 lžíce cukru krupice

1 balíček piškotů

 

NA OZDOBU:

Piškoty

Borůvky

Banán

Třešně

(sezónní ovoce můžete podle vaší chuti libovolně měnit)

IMG_0185

POSTUP:

Jako základní vrstvu dezertu uvaříte nejdřív jeden druh pudingu (podle klasického způsobu, který je uveden na obalu). Na ní narovnáte vrstvu až dvě piškotů. Zalijete dalším pudingem (můžete zůstat u stejného, já ráda používám jenom vanilkový, ale můj muž si oblíbil čokoládový, takže chutě střídám  :heart: ) Nechte vychladnout a poté dejte na zhruba dvě hodinky ještě do lednice. Až se rozhodnete puding mlsat, nazdobte povrch omytým ovocem (borůvky, třešně, banán, co dům nebo zahrádka dá ;-) ). Můžete přidat klidně ještě pár piškotů.

IMG_0189

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)