foto miri

…tak jdeme do finále!

Tak je to tady. V době, kdy čtete tyto řádky, jsem už s největší pravděpodobností v porodnici, kde má přijít na svět (plánovaným císařem) ten náš malý uzlíček (z našeho blogu – naši čtenáři asi víte, že nevíme dopředu, jestli to bude chlapeček nebo holčička). Ano. S manželem se na něj/ni strašně moc těšíme. Je to přece jen naše první a hlavně vytoužené děťátko, o které jsme bojovali mnoho let. O to víc je pro nás nejdůležitější, aby to bylo hlavně zdravé, ať je to  kluk nebo holka. :heart:  

Když se ale ohlédnu zpátky, těch devět měsíců uteklo strašně rychle. Hodně maminek mi v průběhu toho říkalo, že těhotenství je strašné, dlouhé, bolavé a děsně, ale děsně únavné. A ať se na to určitě připravím, abych pak nebyla překvapená a zklamaná. Katastrofický scénář jako z Hollywoodu. Je mi jasné, že některé to tak opravdu prožívaly, protože prostě každá mamina je jiná a u každé se těhotenství projevuje jinak. A nijak tímto jejich trable nezlehčuju. Za sebe ale můžu říct, že jsem nijak zásadně netrpěla. Možná jsem oproti jinému období měla štěstí, že očekávání probíhalo poměrně v klidu. Jasně, taky něco bylo. Třeba začátek byl složitější, během těhotenství mě pak začalo neskutečně svědit celé tělo, což jsem ze začátku brala jako banalitu, protože jsem neměla ani páru o tom, co by to mohlo znamenat jiného, než, že se snad uškrábu. Netušila jsem, že to může být v krajním případě v souvislosti s miminkem i hodně nebezpečné. Ale dopadlo to dobře. Že mi v posledním trimestru otékaly nohy, o tom už ani nemluvím. ;-)  

Co ale znamenalo těhotenství? Tak stoprocentně nespočet marných a zbytečných rad, ale taky stovky těch užitečných a šikovných, za které jsem vděčná, výběr kočárku, šílené nákupy, od oblečení, plen, dětské kosmetiky až po postýlku, kdy trpěla hlavně peněženka. Co bylo ale asi tou naší největší komplikací, najít pro naše miminko jméno. Rodina i kamarádi se nás tolikrát ptali, jaká jsme vybrali (tímto se všem, co to chtěli vědět, omlouváme  :rose: ) a my jim bohužel museli pořád říkat, ještě nevíme. A přísahám, že to byla pravda! :yes: Prostě jsme se nějak nemohli rozhodnout. A víte co, kolonky pro jména nejsou doplněná ještě ani teď. ;-)

Snad nám cesta do porodnice otevře naše oči i mysl. ;-) Držte nám palce. Těším se brzo na vás! :bye:  

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 403 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)