brisko 2

…když vás miminko bojkotuje

Jedna z posledních kontrol před porodem byla opravdu veselá. Jako vždy mě čekal ultrazvuk, na kterém se naše miminko rozhodlo, že si udělá z bříška taneční parket. Takovou diskotéku jsem nezažila ani ve svých -nácti letech. Dítě řádilo a kopalo z jedné strany na druhou, takže se ho jen těžko dalo v klidu zachytit, natož změřit. ;-)

To ale nebylo všechno. Na řadě byl monitor, který šel jindy jako po másle. Jenže tentokrát se ten náš mrňousek prostě vytancoval o chvíli dřív na ultrazvuku a zřejmě přišel čas, dát si ,šlofíčka´. A bylo po monitoru. I kdyby trakaře padaly, spánek si přerušit nenechalo. Jak určitě ale maminky znáte, natáčení monitoru vyžaduje činnost děťátka, když je vzhůru, takže se nedalo nic dělat, než ho vzbudit. :unsure:

A teď si představte si. Devět měsíců si dáváte na to svoje bříško veliký pozor, hladíte ho, mluvíte k němu, oslovujete ho a máte se na pozoru, aby miminko uvnitř v něm nikdo a nic neohrozilo. Pak přijde paní doktorka, která to vaše bříško chytne šikovně oběma rukama (přesně ví, kam a jak sáhnout) a děťátkem zatřese, že by to vzbudilo i toho největšího spáče. Bezbolestně a bezpečně! Miminko okamžitě zareagovalo a začalo se kroutit (asi se rozčilovalo, že si dovolujeme, rušit ho ve spánku  :rose: ), po chvíli ale jako, když utne a opět ,chrnělo´. Hodně prý pomáhá něco sladkého, ale já bohužel u sebe nic neměla, takže jsem se zkoušela otočit nejdřív na levý, pak na pravý bok, šance byla i v polosedu. Marné. Co dál? Manžela napadlo, dojít koupit nějaké sladké pití (bože, jak já nesnáším sladké limonády a podobné ,dobroty´, ale co bych pro to naše štěstí neudělala :heart: ) Vypila jsem skoro na ex půllitr té odporné tekutiny a děly se věci. Mimčo vstalo, vykázalo na pár vteřin ukázkovou činnost a opět usnulo. Paní doktorka potřebovala ale víc. Takže jsem vypila ještě dva kelímky obyčejné vody (to už jsem myslela, že pokud okamžitě nenajdu toaletu, bude zle  :wacko: ). Nakonec jsem si prostě sedla a světe div se, náš mrňousek se asi nade mnou slitoval a vstal. Po nějaké době pravidelné a předpisové činnosti byl monitor natočený a já jsem mohla po těch třech hodinách klidná odjet domů. :-)

Máte ze své zkušenosti nějaké fígle, které fungují na probuzení miminka? Sem s nimi… ;-)  

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 401 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)