M-T-16-97

Papání jako téma dne? Ach bože…

Až do včerejška jsem vůbec nevěděla, že existují mateřská centra, kde se můžou setkávat maminky, aby se jejich děti vídaly se svými vrstevníky a ony aby se zase dostaly z izolace a mohly si popovídat s někým, kdo je na stejné vlně.

Přemýšlela jsem, jestli jsem ten typ, co by se tam odhodlal jít. Nemám problém dát se s někým do řeči, i v porodnici jsem narazila na moc fajn holky, s nimiž jsem si rozuměla, ale cíleně přijít někam a družit se? To je na mě moc! Možná by mi to lezlo na nervy.. „Budu tam s nimi muset rozebírat jen hovínka, to jak malá papá a kaká? Nebude mi z toho pak hrabat ještě víc? Neměla bych raději vyhledávat přátele mezi bezdětnými, abych se udržela nohama na zemi?“ To by mi přišlo víc logické!!! A nebo takhle uvažuju jen proto, že vím, že v tom nejsem sama a mám kolem sebe spoustu těhotných kamarádek a nebo kamarádek s dítětem? Vím, že když se domluvíme, můžeme jít  na procházku s kočárem, probrat to šílené papání a kakání, ale i obyčejná témata. A nebo by mě to ani ve snu nenapadlo třeba právě kvůli rozhovoru dvou matek, který jsem nedávno vyslechla. Zněl asi takto:

Matka 1: „A kojik že to máme žoubkůůů?“

Matka 2: „Už še nám pjožežávají další dvaaa. A čo ta vaše malinká? Ta je ale loskošnoučkááá, ta bude mít nápadníčků. Udělej kuku na tetuuuu.“ (u kuku na tetu jsem šla do mdlob a pak mám už ztrátu paměti)

Podotýkám, že obě maminky soutěžily nejen v šišlání, ale také v počtu polibků dítěti! Co slovo, to pusinka do vlásků, na čelíčko, na tvářičku potomka. Podle mě i to dítě uvnitř řvalo:„Přestaň na mě šišlat a už mě proboha neolizuj!!!“ Naštěstí ani jeden z prcků neuměl mluvit. I kdyby ale měly tyhle „lostomilé dětičky“ tu možnost, myslím, že by si zachovaly dokonalý poker face… Rozhádat si chodící mlékárnu přeci není jen tak! ;-)

Zpátky ale k centrům. Nechápejte tak, že bych mateřská centra odsuzovala. To vůbec ne! Nikdy jsem tam nebyla, nemůžu posoudit. Ikdyž by mě tam asi nenapadlo jít, myslím, že je skvělé, že tady jsou pro někoho, kdo společnost uvítá. Maminky, které si připadají vyčleněné z kolektivu, mají díky nim možnost jít se seznámit s jinými matkami a najít si třeba kamarádku. :good:

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 438 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)