image

Šaty, co mi vytrhly trn z paty

Pamatuju si, jak mi moje sestra ke konci svého těhotenství říkala, jak už se těší, až oblékne normální ne těhotenské věci a bude si připadat zase jako člověk. Jen tady musím říct, že to bylo před mnoha lety a obchodů nabízejících pohodlný a přitom slušivý sortiment pro nastávající maminky byste hledali asi jako jehlu v kupce sena. Od té doby se toho spousta změnila. Dnes mají těhulky místo jednoho pytle široký výběr oblečení a nemusí dřepět doma, protože nemají co na sebe.

Já jsem doteď těhotenství odchodila v džínách určených pro nastávající maminky a vystačila jsem si se svými tričkami (ve skříni jsem vyhrabala ty největší z nich) a šaty, které mají volný střih, takže mi v nich břicho mohlo klidně růst, aniž bych jakkoliv miminko utiskovala. Jenže měsíce přibývají a v džínách mi je už dost těsno. A obecně mi kalhoty nejsou na tělo úplně příjemné.

Co zbývá? Nákupy. Tušila jsem, že na jaře budou pro mě šaty a elasťáky nejspíš ideální variantou a po zbývající měsíce by mi mohly snad i vydržet. ;-)

Obešla jsem několik obchodů, jestli mě něco cvrnkne do nosu a do čeho by se moje tělo ,2v1´ vešlo a některé kousky, které mě nebudou nikde škrtit, jsem opravdu našla. Například šedé šaty ušité ze zmačkané látky mě zaujaly hlavně proto, že se vůbec nežehlí. Jinde jsem narazila na krémové šaty, které jsou asi nejpohodlnější ze všech, co mám. Žluté kanárkové mám od manžela. A patří mezi moje nejoblíbenější. Nejen proto, že jsou od něj, ale taky proto, že mám ráda slunce a tyhle mi ho připomínají. A protože nečekám, že budu mít po porodu postavu Cindy Crawford, tak je nejspíš unosím i po zbytek léta. :yes:

Velkou radost jsem měla i ze šortek s vyšším pasem pro rostoucí bříško a lehké modrobílé halenky, které jsem objevila úplně náhodou. Obojí je maximálně pohodlné a ještě dobře ,luftuje´. Takže já jsem na léto připravena. ;-)

A co jste nosily/nosíte rády vy? V čem se cítíte jako maminky nejlíp? :bye:  

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 404 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

4 Komentáře

 • Ála Vítková 2. června 2016 17:55

  Měla bys být modelka Miru, mooooc ti to sluší!

  • Mirka
   Mirka 2. června 2016 23:24

   Alí, děkujuuuu moc za milá slova. :rose:

 • ŠATY, CO MI VYTRHLY TRN Z PATY | MLADABOLESLAV.CZ
  3.6.2016 - 13:12

 • Těhotenské oblečení: A co teď s ním? – Matky v nesnázích
  30.5.2017 - 6:01

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)