Miri s čarodějnicí

Velikonoce se proměnily v hotové obžerství!

Slunečnou neděli jsme s manželem a přáteli využili k výletu po stopách tradičních Velikonoc. A protože počasí bylo jak malované, rozhodli jsme se vyrazit do Valašského muzea v přírodě (skanzenu). Jedná se o jakousi starou vesničku s roubenými chalupami, kostelíkem a taky obyvateli a řemeslníky oblečených v dobových krojích. Na místě můžete vidět, jak se kdysi stavěly domy, opracovávalo dřevo, tkaly látky a vyráběly nejrůznější předměty do domácnosti, ale taky zdobila vajíčka pro koledníky.

K tomu vám vyhrává kapela s cimbálem a děti v krojích tancují pro pobavení návštěvníků. Atmosféra je tady úžasná. A hlady jsme rozhodně nestrádali. Na každém kroku narazíte na něco, co si prostě musíte dát. A tak jsme neodolali jsme moravským frgálům, haluškám s brynzou, pohankové kaši, sladkým borůvkovým knedlíkům a nádherně vonícím vyuzeným specialitám. Uff uff, mám pocit, že jsem nabrala asi pět kilo! Ale, když to jídlo bylo tak dobré.  :rose:

Tohle místo určitě stojí za návštěvu! Doporučuji i maminkám s kočárky a svými ratolestmi, protože těch se tady pohybuje opravdu hodně.  :yes:

Připravila jsem pro vás malou fotogalerii pro inspiraci, tak se můžete mrknout!  ;-)

Pokud máte nějakou velikonoční fotku vašeho potomka, pošlete nám ji. Rádi ji ukážeme světu. :bye:

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)