zuby 2

Krvácení dásní…žádná hitparáda!

Na zuby jsem pes. A občas si moje okolí ťuká na hlavu, když mě vidí, co všechno absolvuji během čištění. A přitom toho moc nepoužívám. Jenom dva kartáčky, pastu, gel, zubní niť a nakonec ústní vodu. ;-)

Jednou jsem se ale takhle vzbudila a cítila jsem bolest. Nemohla jsem si po zubech vůbec přejet jazykem a o jídle ani nemluvím. Slyšela jsem, že v očekávání dostávají pěkně zabrat, tak mě to vyděsilo.

Podívala jsem se do zrcadla a měla jsem zduřené dásně kolem zadních stoliček. Volala jsem mojí zubařce a objednala si u ní návštěvu. Když jsem seděla na křesle, uklidnila mě: „Během těhotenství se to běžně stává,“ řekla. Přichází to prý se změnami v těle.

Na chvíli jsem si oddechla, jenže před pár dny jsem k tomu začala při čištění zubů plivat krev. „Co je zase tohle?!,“ lítalo mi hlavou. Zjistila jsem, že jde o krvácení dásní, které by po porodu mělo přestat. Vzhledem k tomu, že mám rodit v červenci, to si ještě užiju. Takže si zatím pomáhám měkkým kartáčkem a vyplachuju pusu heřmánkem. Na sladkosti, i když je miluju, si teď moc netroufám. Dobře, tak jen jednou denně. ;-) …Ok, někdy i dvakrát.. :rose:

Snad v tom nejsem sama a máte taky podobnou zkušenost. Můžeme o tom pokecat v naší Drbárně, kterou najdete nahoře na liště jako samostatnou rubriku. :bye:

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

3 Komentáře

 • Anet 4. března 2016 08:07

  Já za celé těhotenství ok, ale po šestinedělí se to rozjelo, a to jsem už ani nekojila. Kaz mezi každým zubem a milion vlasů pryč snad každou minutu. Doporučuju se hned po porodu ládovat vitamínama, buď s ohledem na kojení nebo ty klasicke. Béčko, biosil… Prý se těhotenství na těle ženy projeví do roka od narození. Takže kazům ZDAR, snad to bude u vás po porodu jiné :bye:

  • Tereza
   Tereza 4. března 2016 21:51

   Já mám ty těhu vitamíny, co se doporučují brát i po porodu :good: Sem tam si rozpouštím navíc vápník a jím hořčík! Ale genetika dělá asi svoje a vitamíny to samy neutáhnou! :unsure:

  • Mirka
   Mirka 9. března 2016 00:16

   Děkuju, Anet, za tip. Určitě si z toho vezmu příklad a hned po porodu začnu doplňovat vitamíny. Uvidíme, jak se podepíše těhotenství na mě. :scratch: Díky, že jste napsala a mějte se krásně! :bye:

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)