image(38)

Jak si rezervovat porodnici a nepřijít o nervy!

Nastal den D. Mám na mysli ten den, kdy je čas, aby si nastávající maminka rezervovala místo ve vybrané porodnici. Den, kdy v těhotenství dosáhne 14. týdne. Abych byla přesná 14+0.

Tohle se týká maminek z Prahy, v ostatních městech po republice tohle zřejmě řešit nemusí. V české metropoli ale platí celopražská domluva, že registrace probíhá zkrátka po internetu. Úderem osmé hodiny ranní se na stránkách každé pražské porodnice objeví termín vašeho porodu a vy jste nuceni rychlostí blesku na něj kliknout a dostat se do první osmičky. V opačném případě o-ou. Smůla. Je plno. Máte ještě šanci nahnat místo v rozmezí plus mínus pěti dnů od vašeho porodu, ale jsou to nervy.

Žádná procházka růžovým sadem to teda není. S manželem jsme si nařídili budík na půl osmou. Jen podotýkám, byl leden a neděle. Takže si dovedete představit, jak se mi asi chtělo vstávat do té tmy. Sice šance, že by se náš termín výjimečně objevil už dřív, neexistovala. Ale co kdyby náhodou. ;-)  

Nastala hodina H. Odbyla osmá. Já už ale měla prst na myši dávno. Stačilo jen kliknout. Zdálo se, že mi nic nestojí v cestě. Jsem dokonale připravena a v pohotovosti. Takových nás ale po Praze bylo asi tou dobou mnohem víc. „Tududu, termín je obsazen,“ sdělil mi počítač ve vteřině. Sakra. Panebože. „Jsem tam,“ zakřičel mezitím můj muž. Byli jsme totiž na dvou počítačích. Nic jsme nepodcenili. „Tududu, termín je obsazen,“ hlesne v zápětí. Říkám: „To není možný!“ Moje nervy pracovaly na plné obrátky.

Všude slyším a čtu, jak se těhotné ženy nemají ničím stresovat a tenhle výjimečný stav si užívat. „Ale jak mám být proboha v klidu?!,“ hudrovala jsem. Můj manžel ale mezitím klikl znovu. A… „Jsme šestý, máme to!,“ vykřikl. „Dostali jsme se mezi osmičku!“, dodal s radostí. „Díkybohu, jsi nejlepší!“, zareagovala jsem okamžitě a snad i sousedi museli slyšet, jak nám oběma spadl kámen ze srdce.

Rozhodovali jsme se mezi Apolinářem a Podolím, nakonec jsme se přiklonili k Apolináři. Ale věřím, že dobrá volba by byly obě porodnice. A jak to bylo u vás? Budeme rádi, když nám svěříte i vaše zkušenosti s výběrem místa, kde jste přivedly nebo za pár měsíců přivedete na svět vaše ratolesti. Těšíme se!

image(33)

12752180_565232346987559_394468055_o

A81X1230

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

1 komentář

  • Porodnice: Které jsou OK? Rozhodněte vy! – Matky v nesnázích
    29.8.2017 - 6:02

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)