image

RESTAURACE: Steak nad Prahou

Nejsem zrovna zarytá vyznavačka svatého Valentýna, ale když už se tenhle americký svátek u nás propaguje, proč ho slavit doma u plotny a v zástěře, když ho můžete využít k posezení v příjemné restauraci.

V pozdní odpoledne jsem pozvala svého muže na Žižkovskou věž do restaurace Oblaca s úžasným výhledem na Prahu. Romantika tak byla zajištěna. Když jsem se z výšky 66 m pokochala krásami města, objednala jsem si zázvorovou limonádu s brusinkami a očima jsem hltala jídelní lístek jako bych týden nejedla. Ne, že bych byla tak ,nenažraná´, ale nevěděla jsem, co si z těch nabízených dobrot dřív vybrat. Volba padla na klasický Caesar salát s vejcem, kuřecím masem a slaninou. Vajíčko jsem si jen nechala povařit trochu dýl, abych se vyhnula syrovému stavu. Vylepšil to ale můj manžel, když se se mnou rozdělil o hovězí steak s pečenými bramborami. A moje chuťové buňky dosáhly absolutního blaha, když jsme si jako dezert dali vynikající Creme Brullée s vanilkovým luskem a karamelizovaným třtinovým cukrem. Mňam, olizuju se ještě teď. :good:

 

3

salat

7

Hodnocení:

Prostředí: stylová restaurace s nádherným výhledem na Prahu (musíte si ale při rezervaci objednat stůl s výhledem na centrum města, jinak můžete taky koukat na nákladové nádraží)

Obsluha: pohotový, příjemný a milý personál

Pití: vynikající domácí limonáda, široká nabídka vín

Jídlo: velmi dobře udělané maso, přesně podle objednávky, příloha je už v ceně, porce dostačující

Cena: rozhodně sem nelze chodit každý den na oběd, jen salát tady vyjde na 260,-Kč

Poměr cena/kvalita: odpovídající

Toalety: na WC se jde o patro výš po točitých schodech, ale bez problémů, toalety čisté, bez oken, mýdlo doplněné, toaletní papír, ubrousky i funkční fukar. Snad jen rozbitá klika u jedněch dveří.

Dítě s sebou: u vedlejšího stolu se usadila rodina s batoletem, číšník jim dokonce dovolil kočárek přivézt až ke stolu

Celkový dojem: určitě můžu doporučit pro nějakou zvláštní příležitost, nic negativního jsem ale opravdu nenašla (a to jsem se opravdu snažila :yes:  )

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)